STRAŻACKI TEAM BUILDING

PROWADZIMY ZAJĘCIA SZKOLENIOWO EVENTOWE W ZAKRESIE OCHRONY PRZECIWPOŻAROWEJ. 


GALERIA ZAJĘĆ STRAŻACKICHprev next

1.  POŻAR - „Pali sie jak jasna......”

Z tym żywiołem sam nie wygrasz. Jest nieprzewidywalny, niebezpieczny i drapieżny. Przeciwstawić się mu można tylko dobrą organizacją, odwagą i wykorzystaniem jego słabych punktów.

Rozpalona wanna z benzyną i olejem napędowym. Do wykorzystania gaśnica samochodowa i pełne umundurowanie ochronne strażaka dla zapewnienia bezpieczeństwa uczestników. Grupa poznaje podstawy wykorzystania sprzętu gaśniczego, jego możliwości taktyczne, zasady postępowania i sposoby skutecznego gaszenia.

2.WYPADEK SAMOCHODOWY

-  Czy wiesz jak postąpić w takiej sytuacji?

-Czy zdajesz sobie sprawę, że od decyzji Twojej grupy i wspólnych działań może zależeć czyjeś życie?

Grupa poznaje zasady postępowania w wypadkach komunikacyjnych. Bezpieczeństwo, alarmowanie, zachowanie na miejscu zdarzenia.

W tym przypadku poszkodowani są uwięzieni w uszkodzonym samochodzie i ratownicy muszą sprawnie dotrzeć do osób uwięzionych i udzielić im pomocy.

Do wykorzystania mają narzędzia hydrauliczne i podpory stabilizujące. Odzież ochronna ma zabezpieczyć ratowników przed skaleczeniami i odpryskami szkła. Działania zespołowe, których celem jest szybka i sprawna pomoc uwięzionym w aucie pasażerom.

3.  RATOWNICTWO MEDYCZNE

„czy wiesz, że osoba z zatrzymaną akcją serca z medycznego punktu widzenia nie żyje? Czy wiesz jak takiej osobie można uratować życie?...” 

Z taką sytuacją spotykamy się najczęściej w domu, wpracy, wśród bliskich i znajomych. Grupa poznaje obecnie obowiązujące standardy udzielania pierwszej pomocy. Ćwiczą na manekinie ucząc się nawyków by w potrzebie bez chwili wahania podjąć skuteczne działania.

4.  ZAGINIENI W DYMIE

-To już nie przelewki. Pożar objął cały budynek a część kolegów została odcięta od jedynej drogi ewakuacji. Czy potrafimy ich odnaleźć i pomóc im wydostać się z gęstego dymu? Czy stać nas na walkę z własnymi słabościami?

Działania ratownicze w zadymionym pomieszczeniu. Dym utrudnia poszukiwania osób poszkodowanych. Ratownicy pracują w aparatach powietrznych i pełnym umundurowaniu bojowym. Poznają zasady poszukiwania w obiektach i miejscach z ograniczoną widocznością. Muszą współpracować i wymieniać się informacjami. Od ich zaangażowania i systematyczności zależy powodzenie akcji ratowniczej.

5. DUŻY CZERWONY SAMOCHÓD

-Lubisz lać wodę? Wiesz jak to jest trzymać wąż strażacki lub operować działkiem gaśniczym? A może chcesz poczuć moc prądu gaśniczego?

Działania grupy ratowników polegają na sprawnej budowie linii gaśniczej, zasilanej z samochodu pożarniczego. Ratownicy poznają rozmieszczenie sprzętu w samochodzie, rozwijają linię zasilającą, gaśniczą. Podają prądy wody by skutecznie zlokalizować źródło pożaru. Liczy się czas, sprawność, zgranie zespołu i skuteczność działań.


prev next
prev next